poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Wreszcie

Wiosna nie kwapiła się długo z pomocą humanitarną. Już myślałam, że na zawsze pozostanę w stanie zimowej hibernacji, zafiksowania na idiotycznych i męczących ideach, które dopiero intensywne słońce jest w stanie pokazać we właściwym świetle i rozpuścić... Pomysły prysły, a ja oficjalnie zainaugurowałam dziś sezon w ogrodzie zmysłowych przyjemności, czyli w magicznym botanicznym.
Zdjęcia świeżo upieczone, niestety znów w smartfonie.

 
Po opuszczeniu ogrodu, w którym nawet wiało mniej niż w innych częściach Ostrowa Tumskiego (co potwierdza jego kojąco-wyciszające właściwości:), z rozmachu sfotografowałam jeszcze zdziczałą wiśnię, jaka uchowała się przed księgarnią archidiecezjalną. Dopiero zakwitła obficie i przelotnie i wygląda jak co roku zjawiskowo wśród wiekowych murów. Już myślę i żałuję, że jej młodość potrwa tylko tydzień. Czasie zarzuć swój sprint, stań i podziwiaj!!!!!!!!!


6 komentarzy:

 1. Pięknie!! Cudne widoki:) Dziękuję za życzenia świąteczne i serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaje się, że w życzeniach było coś o wiośnie... Spełniają się! :)
   Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. Zdjęcia przecudne w przecudnym Ogrodzie.
  Koniecznie musisz mi zaprezentować - JAK TY TO ROBISZ!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ewciu :) Fotografuję metodą "malarską" zwaną też "intuicyjną", którą wypracowałam samoucznie i z chęcią zdradzę Ci jej nietajne tajniki, gdy znów zakwitną jabłonie albo japońska wiśnia w botanicznym. Przed lub po należałoby oczywiście posilić się tym cudownym włoskim wynalazkiem, który z racji jego (ich obu) genialności przypisywałabym wszechstronnemu Leonardowi... :-D

   Usuń
 3. Krokusy jak z baśni. Mógłby je Jackson zaangażować do Hobbita. Zamierzam sprawdzić w majowy weekend, w jakim są stanie. :)
  Ech, te Wasze mosty, parki, ogrody i krasnale... Czy wiadomo już (na pewno!), jak wygląda Trójkowy krasnal i gdzie stoi?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra nowina, że będziesz we Wrocku :) Krokusy ani sasanki różnorakie do maja się nie uchowają, ale ... może się zdarzyć, że trafisz na różowo-puchate tamaryszki!!
   O Trójkowym krasnalu pierwsze słyszę... Najciemniej pod latarnią, ale od jutra wytężam wzrok. Również pozdrawiam :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...