poniedziałek, 29 lipca 2013

Piorunujące wrażenia

Właśnie przeleciało nad Wrocławiem z południa na północ stadko chińskich smoków, władców deszczu. Jeden z nich był tak dobry i zapozował przez ułamek sekundy.


16 komentarzy:

 1. Nad Gdańskiem też dziś latały:) Kota mi wystraszyły.. Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiedzają Polskę wprawiając w kompleksy miejscową faunę :) Pozdrawiam ze słonecznego Wrocka

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Gdańskim latały dość długo i spać nie dały. Takiej burzy, jak żyję nie widziałam/ nie słyszałam, nie przeżyłam (a trochę już się na tym świecie pałętam)- grzmot przy grzmocie, błysk przy błysku, a ja głupia nie wstałam, aby uwiecznić, tylko kołdra na łeb i jakieś głupie zachciewajki, aby o trzeciej w nocy jeszcze trochę pospać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać Gdańsk przypadł im szalenie do gustu i dały temu wyraz :) Guciu, w kwestii pałętania się - w porównaniu z tysiącletnimi smokami jesteśmy niczym nowo narodzone bobasy ;)

   Usuń
  2. No wreszcie poczułam się młodo, a nawet smarkato :) wielkie dzięki

   Usuń
  3. Trzeba na urodziny zapraszać smoki ;)

   Usuń
 4. Eh, śliczne moje, od morza do Tatr. Powiało, drzewami pokiwało, ale pokropiło przez godzinkę ledwie. Pobłyskało owszem, malowniczo, ale co to tam jest 'na tle'. Na tle tego co w wielu miasteczkach dolnośląskich nawyrabiało...
  Zdjęcie piękne Bee, jak z końca świata, a i piękne masz z okna widoki. Ale prąd, jak widać, był. A nie wszędzie, nie wszędzie.
  Nic to, nic to - jak szeptał Wokulski przemierzając mroczne zaułki Powiśla. Albo jakoś tak... (gdyby ktokolwiek był polonistą) ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuniu, Twa erudycja mię onieśmiela. By stanąć na wysokości odpowiedzi cytuję: "Oto - szeptało mu gdzieś w głębi mózgu - oto jak mści się natura za pogwałcenie jej praw." Szeptało oczywiście Wokulskiemu, co prawda nie w związku z burzami i piorunami, ale jego pierwszym małżeństwem, sądzę jednak, że zdanie jest bardzo a propos współczesnej cywilizacji, a Prus nie poda mnie do sądu ... ostatecznego.

   Usuń
 5. Do Paryża też przyleciały, z takim hałasem, że wyrwały mnie ze snu, podskoczyłam na łóżku przerażona hukiem. Ale u mnie z kolei z okna nic nie widać, za nisko. Natomiast zaobserwowany przez Ciebie wzór na niebie przypomina mi niektóre rysunki widzianego wczoraj w Pompidou Simona Hantaia (myślałam, że to Japończyk, ale okazało się, że Węgier) . Tak czy inaczej, dzieło sztuki minimalistycznej samo w sobie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga paryżanko, Tobie się wszystko kojarzy ze sztuką :)
   Mnie też. We Wro przyroda dała spektakl światło-dźwięk, ale jak zauważyła Ewa, wiele miast i wsi Dolnego Śląska poniosło wygórowane koszty tego przedstawienia.

   Hantai w Pompidou! - nie próżnujesz :)

   Usuń
 6. Kochane Dziewczyny, jakże porzucić blogosferę (a chodzą po pszczelej głowie takie myśli) mając tak wierne, czujne i urocze Komentatorki????? Nie ułatwiacie mi... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bee- też masz takie myśli, bo mnie pałętają się po głowie od jakiegoś czasu, może nie aby porzucać, ale jakieś dłuższe wakacje sobie zrobić od blogowania, a potem jakiś wpis i kilka komentarzy i znowu ciągnie w blogosferę.

   Usuń
  2. Guciu w Twoim przypadku przynajmniej czytanie książek nie ucierpiało :) Moje zaplątanie w sieci odbijało się głównie na czytelnictwie. Odkąd trzymam złodzieja czasu na dystans, nadrobiłam masę lektur. Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
  3. Jeśli zatem to nie rozwód, a jedynie separacja to popieram i przyzwalam :) Moje uwikłanie w blogosferę spowodowało mniejszą ruchliwość :( ale też staram się to nadrabiać.

   Usuń
 7. ...Ale ty patrząc w dal
  Płynąć będziesz wśród fal
  Aż sam wreszcie staniesz się falą...
  B. Dylan, jakieś 30 lat temu.

  Czy naprawdę nie macie o czym myśleć, koleżanki w blogu,
  tylko o tym by porzucić mnie, oddaną czytelniczkę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddana Czytelniczko, coś się wymyśli, żeby płynąć harmonijnie, nie śpiesząc się zbytnio "w dal" i nie tracąc kontaktu z falami :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...