poniedziałek, 28 września 2015

Dobra nowina

Idę z Niunią nad Odrę, gdzie w okolicach Mostu Grunwaldzkiego i Domu na Wodzie odbywa się akcja sprzątania rzeki i jej nabrzeży ze śmieci. Dzieweczka zrywa słonecznego, jesiennego mlecza i oznajmia:

- Dam ten kwiatek temu, kto się ze mną pobawi.

Jako liderka zabaw z Niunią wysuwam własną kandydaturę.

- Nie, nie, nie - odpowiada mistrz przekory. - Ty dostaniesz zero kwiatków.

Wnoszę zdecydowany protest, posuwając się do lekkiego szantażu.

- Ale ciociu!!! Zero to też fajna liczba!!

Zatem poniedziałkowy błysk oświecenia jest następujący: jeżeli macie czegoś zero, nie przejmujcie się, nie martwcie, nie desperujcie, bo zero też może być fajną liczbą :))

A ze śmieci może powstać sztuka. Poniżej mały fotoreportaż z akcji sprzątania Odry, w której brały udział i przedszkolaki, i licealiści. Więcej na temat organizatorów tego zamieszania, dającego nadzieję na lepszą i piękniejszą przyszłość rzeki, miasta i mieszkańców:
http://onwater.pl

4 komentarze:

 1. Piękne te instalacje, co za kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze trafiasz w samo sedno :)
   Zdjęcia nie oddają zapału i twórczej atmosfery, jakie towarzyszyły powstawaniu tej świetnej, zaangażowanej sztuki... postużytkowej.

   Usuń
 2. Świetna inicjatywa. A zero jest takie owalne, lubię owalne kształty. Zero problemów, zero zmartwień, zero lat do emerytury, zero chorób - tak zero jest fajną liczbą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypadki wymienione przez Ciebie są podejrzanie tendencyjne ;) Dorzuciłabym jeszcze zero śmieci w miejscach dla nich nieprzeznaczonych.
   Pisząc, że zero może być fajne, myślałam o mądrym zdaniu, że czasami lepiej dla nas, że nie dostajemy wszystkiego, czego pragniemy, bo moglibyśmy tego nie unieść... :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...