poniedziałek, 23 grudnia 2013

Zwierzęta ludzkim głosem...

Błogiego
Świętowania
Narodzin
Każdego
Nowego
Dnia
Roku
życzą
Bee i SpiderP.S. Aura nam nie pomaga w odczuciu świątecznego nastroju, więc niech pałeczkę przejmie Claude Monet i jego świetliste śniegi zatytułowane "Sroka". Celem uzyskania efektu ... świąt należy wpatrywać się w obraz(ek) przez minutę bez mrugania :) Przy tej okazji postuluję zamianę wyrażenia "gapić się jak sroka w kość" na "gapić się jak sroka w śnieg" :)

6 komentarzy:

 1. Przy temperaturze 15 stopni, bo tyle jest dziś u nas w Genewie w Wigilię, chyba nawet zwierzęta nie będą chciały w tę noc mówić ludzkim głosem...Ale jutro wyruszamy w góry, wysoko i może wreszcie zobaczę śnieg! Wam również życzę pogodnych Swiąt i wspaniałego roku 2014!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Holly, i wzajemnie - udanych Świąt i cudności w Nowym Roku!
   Ciekawam, czy odnalazłaś w górach skore do pogaduszek kozice i "biały puch", jak mawiają komentatorzy sportów zimowych ;)

   Usuń
 2. :)) Ja używam slangowego: "gapić się jak sroka w gnat", ale za namową zgodzę się na mutację. W śnieg, w śnieg się wpatrzę, może on i ładniejszy niż ten bury, rozjeżdżony, co to ledwo łypnie, że już jest, a znika.
  Zwierzętom gadać się nie chce, ludzie poskąpili z dekoracjami - wszystko z powodu niedostatku śniegowej pierzyny, która wybiela, tuszuje, zdobi nawet to, co śednio ładne.
  Bee, Piękności i Miłości, Dobra i Mądrości. W sobie i wokół. Na Cały Rok.

  ren

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ren-Tamaryszku, dziękuję za życzenia z najwyższej półki :) Będę wspinać się na palce przez cały rok. Tobie życzę podobnej gimnastyki. I jak najbardziej inspirujących materiałów na - idę w pompatyczną metaforę - wznoszenie gmachu życia :)

   Żal zrobiło mi się srok wgapiających się hamletycznie w kości i gnaty, stąd moja inicjatywa przemienienia ich w estetki ;)

   Białych płatków jakoś brak... Wiem, były na Wielkanoc i nie można chcieć za dużo...
   Serdecznie

   Usuń
 3. Tak się pocieszam, że tradycji prawdziwej jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek. Bo czy słyszał kto o śniegach w Betlejem?
  Błogo świętować każdy nowy dzień? się zobaczy, bo jak na razie bolą mnie... stópki..
  Najlepszego Pszczółko i Pająku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Niech Cię stópki noszą jak Hermesa przez cały Nowy Rok, Ewuniu.

   Jeśli wyrosną u nas palmy, dam się namówić na zmianę tradycji :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...