sobota, 7 stycznia 2012

Francuska piosenka

Zbyt smutna piosenka śpiewana przez niewiarygodnie piękną Romy Schneider, melorecytowana przez Michela Piccoli.


W Muzeum Lat 30. w Boulogne-Billancourt u bram, że się tak wyrażę, Paryża trwa do 22 lutego 2012 ekspozycja poświęcona tej austriackiej aktorce, którą pokochało kino znad Sekwany. Jeszcze nie byłam, ale zapowiada się interesująco.

3 komentarze:

  1. Magnifique! Przepiękna piosenka, cudowny głos i zapowiedź niezwykłej wystawy. Wybiorę się na nią na pewno, tym bardziej, że nie znam muzeum lat 30-tych. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Swoją drogą zastanawiałam się, co łączy Muzeum Lat 30. z Romy Schneider, i chyba chodzi o datę urodzin (1938)... Ta ekspozycja będzie niejako kontynuacją cyklu - jakieś dwa lata temu dużym powodzeniem cieszyła się wystawa poświęcona Brigitte Bardot (ur. 1934).

    OdpowiedzUsuń
  3. Przedstawię szczegółową dokumentację fotograficzną, o ile muzeum się nie sprzeciwi (co częstym zjawiskiem, niestety, jest) i jeśli uda się dotrzeć. Na pewno możemy liczyć na relację Holly :) Sztuka, szczególnie użytkowa, i architektura lat 30. podoba mi się coraz bardziej. W Paryżu, a jakże!, można spotkać wiele modernistycznych budynków, restauracji i bistr ze świetnie zachowanym wystrojem z tego okresu. Zresztą we Wrocławiu również znalazłoby się kilka willi, ba całych osiedli.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...