środa, 20 kwietnia 2011

Niedziela, do tego Palmowa

W Paryżu wiosna całą gębą. Ludzie wylegli do parków i kawiarni. Na obrzeżach Lasku Bulońskiego szeroko otwartymi oczami zarejestrowaliśmy tłum opalających się w strojach kąpielowych.Apel do Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu: Zafundujcie naszemu miastu chociaż jeden taki klomb! Na bratkach i krzaczkach świat się nie kończy!


Na Champs Elysees kwitną kasztany. Dzięki nieocenionemu Hansowi Klossowi wiemy jednak, że najlepsze są na Placu Pigalle.


U Loewe`go zakwitły wiśnie na wystawach. W prawym dolnym rogu deklaracja: Loewe Loves Japan.
Me too.


Japonka regeneruje się w Starbucksie przy ruchliwej Avenue de l`Opera.


Widok Japończyków śpiących w miejscach publicznych, szczególnie w letnie, upalne, wilgotne dni, nie jest niczym dziwnym ... w Kraju Zabójczego Lata i Nietykających Cudzej Własności Obywateli. We Francji jeszczem nie widziała. I nie polecam ze względu na dużą liczbę indywiduów tykających cudze.

Na stopniach kościoła św. Marii Magdaleny (zwanym po prostu La Madeleine) starsze panie obdarowują zainteresowanych wiechciami z bukszpanu. W końcu to Niedziela Palmowa.


Francuzi nie zaliczają się do szczególnie religijnych narodów, przedkładają inne aktywności nad udział w mszy (patrz foto nr 1 i 2).

Za to w polskim kościele przy ulicy Saint Honore, rzut kamieniem od Pałacu Elizejskiego, na niedzielnych nabożeństwach często nadkomplety. Na placu przed świątynią można zakupić u plandekowych handlarzy polskie miesięczniki i tygodniki dla kobiet, miód, kiełbasę krakowską i inne produkty, które umilają żywot polskiej emigracji na paryskim bruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...